Sliderفیلمساز

مینا کشاورز، متولد 1363 شیراز .فارغ التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه شیراز.
شروع فعالیت روزنامه نگاری و ترجمه از سال 83 در بخش مستندنگاری ماهنامه فیلم نگار و شروع فیلمسازی مستند از سال ۱۳۸۶ با ساختن مستند « در انتهای یک روز کامل » ( کارگردانی مشترک با کامران حیدری). مینا کشاورز مستندهای «در انتهای یک روز کامل»،« ناخوانده در تهران » « کمی آنطرف تر»( کارگردانی مشترک با امین بهروززاده)، « حرفه : مستندساز » و «در میان امواج» را در کارنامه فیلمسازی خود دارد که در جشنواره های بین المللی نظیر ایدفا، شفیلد، تسالونیکی، لندن و...حضور داشته و جوایزی دریافت کرده است.
علاوه بر فیلمسازی و تهیه کنندگی مشترک با چند کمپانی تولید فیلم مستند در فرانسه هلند و نروژ را دارد، سابقه داوری در جشنواره های داخلی و خارجی فیلم کوتاه و مستند و همچنین حضور در ورکشاپ ها و فروم های بین المللی را در کارنامه خود دارد.
مینا کشاورز در کنار فیلمسازی به تازگی در تهیه یک مجموعه فیلم مستند سه قسمتی به همراه یک کمپانی هلندی حضور دارد. و در برگزاری ورکشاپ ها و ایونت های مختلف در خصوص فیلم مستند فعال هست.او برای ساخت فیلم هایش توانسته جایزه حمایت مالی موسساتی مثل ایدفا، ترایبکا، موسسه فیلم بیروت، سورفوند، فریت اورد و...را دریافت کند. علاوه بر فیلمسازی تجربه داوری در جشنواره فیلم کوتاه تهران، جشن مستند سینمای ایران، جشنواره فیلم Four River کرواسی، جشنواره فیلم کوتاه شیراز و مستند برتر سال را داشته است.


.

.